Ресурсбук България. Данни за избран сайт

 

Квантови компютри в Германия от IBM

Във вторник IBM представи един от най-мощните европейски квантови компютри в Германия, засилвайки усилията на страната да остане в надпреварата за това, което се смята за ключова технология на бъдещето.

Квантовите компютри използват субатомни частици, за да заобиколят ограниченията на традиционната физика и да извършват изчисления с далеч по-високи скорости от дори най-бързите съществуващи суперкомпютри. Компаниите все повече се надяват да използват квантови компютри, за да разработят нови материали, лекарства или приложения за изкуствен интелект.

Новата система на IBM е първият квантов компютър на компанията извън Съединените щати, където вече има над 30 такива компютъра. Той се намира в съоръжение в Енинген, експлоатирано от изследователската организация Фраунхофер.

Германският канцлер Ангела Меркел каза, че квантовите изчисления ще изиграят ключова роля в усилията на страната да запази "технологичния и цифров суверенитет", като същевременно осигури двигател за икономически растеж.

"Ние не сме сами в света с такива идеи. Съединените щати и Китай в частност инвестират големи суми. Останалата част от света не спи в тази област".

Меркел заяви, че нейното правителство наскоро е решило да увеличи финансирането си за квантови изчислителни изследвания с 2 милиарда евро през следващите пет години.

IBM заяви, че системата в Ехниген може да обработва 27 квантови бита или кубита едновременно. Мартин Джетер, председател на компанията за Европа, Близкия изток и Африка, заяви, че IBM се стреми да има стабилен квантов компютър, способен да обработва над 1000 кубита до 2023 година.

17 национални лаборатории към агенцията ще служат като гръбнак на бъдещия квантов интернет.

Други подобни ресурси
Лица:     Машино, Техно...
Стоки:    Компютри. Софтуер
Сайтове: Информационни технологии


 
  Снимки от сайта или реклама на "Компютри.Електроника"
 
 
  Линкове към Квантови компютри в Германия от IBM
 
W93289 В надпреварата за квантови компютри Германия получи тласък от IBM Източник News.bg
  Манипулации с линковете
 
  Линк към сайта  <<<Натисни тук >>>
 
  Фирма  >>>>>
  Обект  >>>>>
  Лице за контакти:  
  Телефон  
  E-Mail  
 
  Адресни данни
 
  Област:
  Населено място:
  Адрес:
  Пощ.код/кутия: /
 
  Идентификация
 
  Раздел: Компютри.Електроника  >>>
  Категория: Компютри  >>>
  Група: Квантови компютри
 



 
 
 
ДЕТАЙЛИ, НОВИНИ И КОМЕНТАРИ
 Най-мощния квантов компютър в Русия    
__ 1 __

21/07/23
21:14:13
Учени от руския Международен център за квантова оптика и квантови технологии представиха "най-мощния квантов компютър в Русия" на президента Владимир Путин.

Само с 16 кубита квантовият компютър на Русия бледнее пред квантови системи със стотици кубити, дело на IBM или Google. Това значи, че той със сигурност няма да може да се ползва за разбиването на модерното криптиране.

От Росатом заявяват, че руската квантова система използва дизайн с уловени йони и се разработва от 2015 г.

"Нашият квантов компютър, което е важно, вече прави полезни неща - ​моделира молекули, а не прави научна абстракция", пише Иля Семериков в публикация в блог, преведена от руски.

Истината обаче е, че дори западните квантови компютри са далеч от това да бъдат практични. В бъдеще те ще ускорят разработката на нови лекарства, иновативни материали, ще повишат точността на прогнозиране и дълбок анализ и ще доведат до революция в криптографията.

Въпреки това, изследователи от Fujitsu наскоро изчислиха, че за това ще е необходим устойчив на грешки квантов компютър с най-малко 10 000 кубита и 2,23 трилиона квантови гейта. Но дори и той може да изведе "тонове" ненужна информация, преди да даде търсения резултат.

Росатом има амбицията да се превърне във водещ доставчик на квантови системи за Русия, като през последните години атомният гигант е инвестирал 790 долара в разработката на проекта.

 
  Задай въпрос, добави коментар >>> Отвори формата за текст    
 
Избери оценка:   2 3 4 5 6    
 
  Брой посещения:  583       Гласували:  0     Оценка:  0.00                Последна редакция:   21/06/21

Google