Ресурсбук България. Данни за избрано лице

 

Андрей Райчев

Андрей Венцелов Райчев е български социолог и бизнесмен.

Син е на Венцел Райчев и Кира Андрейчина. Внук на Георги Андрейчин. Брат на журналиста Владимир Райчев, съосновател на пресгрупа „168 часа“ заедно с Петьо Блъсков.

Завършва философия и социология в Софийския държавен университет. Кандидат на философските науки с дисертация на тема „Категорията „социална ситуация“ в изследването на елементарните социални процеси и структури“ (1983). Старши научен сътрудник II-ра степен в БАН (1986).

Един от собствениците на „Галъп интернешънъл – България“. Заедно с Красимир Гергов и Кънчо Стойчев притежава също бизнес, свързан със строителство на хотели и голф игрища. Заедно с Кънчо Стойчев е собственик на голф игрището „Блек Си Рама“.

През 1998 г. и през 2003 г. заедно с Кънчо Стойчев продават мажоритарен дял от вестник „Сега“. Издават още списанията „Наш дом“, „Жената днес, „Кухнята“.

Андрей Райчев е автор на „Привилегировани гледни точки“. През 2008 г. съавторство с Кънчо Стойчев издава книгата „Какво се случи“, в която интерпретира т.нар. „български преход“ и обявява неговия край.

На 1 юни 2009 г. Софийският районен съд произнася осъдителна присъда срещу Андрей Райчев за клевета срещу Волен Сидеров, като му налага най-тежкия размер административна глоба за това деяние – 1000 лв.

Женен за журналистката Виза Недялкова и имат четири дъщери. Баща на Венезия (Виза) Недялкова е генерал-лейтенант Никола Недялков от с. Алтимир, бивш началник на Военна академия, началник на Военното разузнаване и заместник-началник на Генералния щаб на БНА, а нейна майка е Стела Авишай.

Други подобни ресурси
Сайтове: Общество и политика


 
  Снимки на лицето
 
 
  Месторабота
 
  Фирма:  
  Длъжност:  
  Телефон:  
  E-Mail:  
 
  Идентификация
 
  Титла: КФН
  Професия: Социология
  Основна дейност: Общество и политика
 
  Линкове към Андрей Райчев
 
W67218 Българският преход Общество и политика Лекция в ПУ Виж  ~  
W67258 Причините за рухването на социализма Общество и политика Лекция в ПУ Виж  ~  
W82313 Правителството в извънредната обстановка Общество и политика 7/8 ТВ
P5982 Политически коментатори групи лица Индекс
 
  Списък на сайтове администрирани от лицето
Име на сайта Категория на сайта Дата Детайли
Виж :
 
 
 



 
 
 
Google
 
 
 
 
ДЕТАЙЛИ, НОВИНИ И КОМЕНТАРИ
 Около 160 депутати оформиха мнозинство и нямат нужда от нови избори    
__ 1 __

16/04/21
15:29:55


Очертава се един вид правителство на временното съгласие преди да са настъпили различия. Нов кабинет, формиран върху демонстрираното съгласие по основни теми от около 160 депутати, би издържал "до след президентските избори".

Г-н, Райчев, днес в парламента едновременно се чуха предположение, че НС няма да завърши мандата, но в същото време бяха представени намерения за реализиране на множество реформи. Намирате ли противоречие?

- Не, защото те определиха и нещата, които са най-малкият знаменател на опозицията и на протестърите. Очевидно и с подкрепата на БСП и ДПС, ако съдим и по гласуванията. Дотук всички без ГЕРБ гласуват в една посока и те определиха няколко сфери, с които ще се представят в този парламент и по които могат да работят заедно.

Първо - изборното законодателство - машинният вот, гласовете от чужбина, снимането по време на броенето. Тук бе най-големият препъни камък - мажоритарната система, която за Трифонов е алфа и омега. Така възникна той. Но "Има такъв народ" отчетливо казаха, че нямат мнозинство, за да се приеме. Това става на фона на декларацията на Борисов, че ГЕРБ ще застанат зад мажоритарен вот, т.е. те отхвърлят по този важен за тях въпрос подкрепа от Борисов, а другите партии поставят въпроса това да не става. Защото за демократите това е изчезване от сцената, за "Изправи се бг! Мутри вън!" също, за ДПС е все едно, защото при мажоритарен вот си получават толкова гласове, колкото и при пропорционален, тъй като турците живеят в България по региони. Та те снеха това изискване и отчетливо Изборният кодекс ще е нов, но няма да пише мажоритарна система в него.

Второ - това е серия въпроси около съдебната система, което е главната гледна точка на Христо Иванов. Това очевидно е прието.

Трето - ревизията, която предлага Мая Манолова, т.е. тези настроения на "Изправи се бг! Мутри вън!" за голяма ревизия, за кражбите и т.н.

Четвърто - плана за възстановяване, който България трябва да представи в Европа.

Много важна е и COVID обстановката около която ще предложат нов подход - масова, прозрачна и доброволна ваксинация на населението.

Тези партии са се договорили по тези въпроси, по които могат да се договорят, и които, докато станат очевидно, ще ги обединяват. Изборният кодекс не може да се ремонтира очевидно за две седмици, ще направят правителство, докато това стане.

Как си представяте живота на парламента?

- До изчерпване на така уточнения дневен ред на опозиционните партии, докато се изчерпат тези общи позиции, защото те имат разминаване в други неща.

Считате ли, че "Изправи се бг! Мутри вън!", "Има такъв народ" и "Демократична България" ще се разберат за изборното законодателство?

- Те са няколко искания, които са лесни за приемане, с изключение на гласуване по пощата, което за България ще е ново. Как точно ще изглежда гласуване по пощата от чужбина, е неясно, както и как ще се гарантира, че това няма да са фалшификати. Но експертите вероятно ще намерят изход тук. За машинното гласуване аз бях много подозрителен, защото ме беше страх, че машината може да обърка и прочие. Оказа се, че е десет пъти по-лесно от банкомат, почти няма българин, който да не се справи с това много лесно. Единственото е, че тази машина трябва да се свърже с центъра, но това е елементарно. Ще се приеме машинното гласуване, което е много по-лесно, много по-прозрачно.

Сдебната реформа е основно искане на Христо Иванов. Ще успеят ли, това никак не е лесно и изисква доста време?

- Планът им, да ви кажа, не ми е много ясен какво точно смятат да правят, но изглежда ще минава през ремонт на ВСС. Те ще преформатират вероятно КОНПИ в МОНПИ и това МОНПИ ще си избира отново председател. Не знам дали ще успеят, но изглежда така искат.

Президентът Румен Радев заяви, че е против математически формирани коалиции и изрази готовност за служебно правителство. Тълкувате ли това като заявка за избори през лятото?

- Не, като гледам това мнозинство, което партиите формираха по няколко въпроса - избор на председател, процедура и т.н. Около 160 депутата гласуваха през цялото време, това е огромно мнозинство. Като имаме предвид това, те няма да имат нужда от предсрочни избори. Въпросът е, че министър-председателят няма да е с четиригодишен мандат и няма смисъл да е четиригодишен, а ако те са решили да му предложат тези 4-5 функции, то не е и толкова трудно.

Най-важното, от което най-много се притеснявах и мислех, че България ще се заплете в много дълга история, мислех, че те ще бъдат процедурно безсилни и като нови хора ще губят много време по всеки въпрос и ще трябва да се гласува, прегласува, реплики, дублики и т.н. Нищо подобно не видях. Видях много бойко ръководство под диригентството на изключително опитен парламентарист като Татяна Дончева. Тя е процедурчик първокласен, може би един от най-добрите в страната. Тя успя с нейните предложения да ускори в пъти и не се получи хаос. Т.е. това ново ръководство на Народното събрание, доколкото разбирам, тя е зам.-председател от най-малката парламентарна група, ще може да работи бързо.

Така че общият ми извод е следният: май ще направят правителство, то ще просъществува до след президентските избори, трудно ми е да ви кажа докога точно. Няма да има служебно такова. Това е, което виждам сега. Нали знаете, че в политиката, като каже някой "сигурен съм", със сигурност греши. Затова всичкото е едно голямо "може би".

Ива Митева от "Има такъв народ" се оказа консенсусна фигура. И това ли е знак?

- Както видяхте, трето предложение просто нямаше. Освен това, тя прави много добро впечатление - на един енергичен човек, явно има много голям опит. Аз за пръв път я виждам, това е истината, но личи някак си и по биографията й, тя е вряла и кипяла точно в парламентарната дейност. Аз даже не знаех, че е в листата на Слави Трифонов. За мен това е приятна изненада. Защото изключително неприятно е, когато шефът на НС не знае как се работи. Това сме го виждали няколко пъти. Ако по някакъв начин изчезне президентът, председателят на НС става президент на България.

Изненада ли е, че и ДПС подкрепя новите партии?

- ДПС определено се държи като опозиционна партия. Делян Пеевски беше главният дразнител за противниците и за сумати народ и от ДПС го махнаха. В тяхното изказване имаше една ключова дума диалог. Те казаха "разчетете внимателно изборния резултат, дошло е време за диалог". Как ще се държат с тях, е друг въпрос. Но те като че ли смятат да заровят томахавката и да не се прилепят към ГЕРБ. Това ще е един вид правителство на временното съгласие, преди да са настъпили различия. Между тези партии има сериозни различия и когато те настъпят, те ще кажат - нали ви предупредихме. Това, че казват, че ще имаме къс парламент, е много правилен ход.

Т.е. Даниел Митов няма да бъде одобрен за министър-председател и ще очакваме предложението от Слави Трифонов?

- Да, това е много вероятно, без да бъде сигурно.

Одобрявате ли това, че "Има такъв народ" продължават с енигматичната стратегия?

- Това е царската тактика, с която Симеон Сакскобургготски взе властта. Той удържаше по този начин, мина една година и народът престана да понася неговото мълчание. И тогава царят назначи покойния Димитър Цонев, който чудесно се справи като негов говорител. На този етап това носи авторитет. Но с това лекарство не трябва да се прекалява, както знаем от Царя.

На този етап "Има такъв народ" не губят от това. Забележете - стана заместникът на Трифонов, говори 1 минута само съществени неща, очерта съвсем ясна политика, и си седна. Всички разбраха, че той смята да прави конструкция, смята да взаимодейства с еди кои си и смята да прокара еди какви си закони. Големият въпрос, който го различаваше, бе мажоритарната система, която веднага го лишава от съюзници. Предлага му я ГЕРБ като скрит съюз. Разбира се, това предложение е Троянски кон и това ще разцепи веднага противниците на ГЕРБ.
 Андрей Райчев: Протестите се пренесоха в НС, но лидерите им не са единни    
__ 2 __

25/04/21
16:24:01

"Ситуацията от протестите през лятото се пренесе в парламента. Проблемът е, че всеки играе за себе си".

"За да разберем какво става сега, трябва да се върнем почти година назад - през август 2020 г. Тогава правителството беше под тежък обстрел на недоволство. Причината беше не толкова, че управляващите правеха нещо различно, отколкото по-предишна година, а че нещата не се променяха вече 12 години. Ако си във властта толкова време, се изхабяваш.

Друга причина беше затварянето заради COVID-19. Хората бяха безобразно затворени. Между София и Пловдив не можеше да се пътува. Когато ги пуснаха, това недоволство доведе до протестите. Зад телевизорите 60 % подкрепяха протестиращите, 30 - не. Мина година, митингите стихнаха и пак влязохме в нова вълна на пандемията и поредно затваряне, но този път основателно. И сега на изборите народът пак избухна отново в съотношение 60 на 30.".

Основния проблем пред новите партии в НС - липсата на единство и проблемите, които естествено следват след това.

Тези 60 %, които са против правителството, не са от едно място, не са обединени. Първо, лятото на протестите, това бяха БСП, Слави Трифонов, Мая Манолова и "Отровното трио". Тези на площада се разделиха - Христо Иванов си правеше отделно митинги, БСП си правеха отделно митинги. Единствено Манолова, Бабикян и Хаджигенов се съединиха по предизборни съображения, но се карат редовно, защото не са едно и също. В крайна сметка протестите спряха, защото всички те се разделиха.

Според него недоволните от управлението на Борисов трябва да решат дали ще се разделят още повече сега и кой ще надделее. По думите му има три варианта - да направят нещо през следващите четири години, да направят нещо временно или да отидем на нови избори.

Всички казват, че ще застанат зад правителство на Слави Трифонов, освен него самия. Той прави това, което правеше и на площада - всички шумяха, а Слави почти мълчеше.
 Протестът умря. Имаме труп    
__ 3 __

12/08/21
22:22:58
"Протестът умря. Имаме труп. Протестът, който започна миналата година, когато прокуратурата направи опит да влезе в президентството, днес умря гадно, смрадливо, с обиди". Това заяви социологът Андрей Райчев пред БТВ по повод днешните скандали в парламента между самоопределилите се партии на промяната политически сили "Има такъв народ", "Демократична България" и "Изправи се БГ! Ние идваме!".

"Слави Трифонов е самодеец номер 1 в случая. Той се опита да направи най-виртуозното изпълнение в политиката, което в България е правено само веднъж и то не много успешно – правителство на малцинството. Това у нас е правил само Филип Димитров и този кабинет си отиде само след година. Това е най-тежкият лупинг в политиката, изисква безкрайни хитрости, компромиси с партньори и обиколки. Той опита да направи този лупинг в политиката и не успя да го направи - тупна на земята, падна".

"Преди да поговорят със Слави Трифонов другите две протестни формации му казаха, че неговия кандидат за премиер е агент на Държавна сигурност, турско мекере. Последва непремерено изказване на Трифонов, за да се стигне до днешните "болонки". Тези обиди ще имат своето отражение с месеци напред".

По думите му в момента най-адекватно се държи БСП. "Нинова се държа просто образцово и се опитва да гаси пожара", посочи политическият анализатор.

Според Райчев примитивното ниво на разговор в момента изключва не просто трети мандат, то изключва мандат и в следващия парламент.

Нещата са извън всякакви рамки и не мога да допусна, че те (Има такъв народ и Демократична България) ще направят правителство заедно. Те много добре знаят, че си играят с парламентарната система на България. Понеже и двете формации - ИТН и ДБ - са виновни, се обвиняват взаимно и казват "Иванчо е виновен", защото им е важно на кого ще издърпа ушите българският народ. Ако питате мен, Иванчо /народът/ ще издърпа ушите и на двете формации, коментира политическият анализатор.

Той бе категоричен, че голямата им грешка на ИТН е, че са влезли в хипотезата за революция, а в България няма революционна ситуация.
 Андрей Райчев: Ако Путин изгуби войната, ще настъпи разпад на Русия    
__ 4 __

28/03/22
22:37:59


Социологът Андрей Райчев заяви, че "позицията на България спрямо войната в Украйна е ясна - не иска да е страна в конфликта, но е лоялна към НАТО и ЕС".

"Това е правилната позиция, но управляващите са бутани непрекъснато отвътре, от десни свои критици, България да се изпъчи и да отиде на предна линия на сражението, което не е изгодно за страната, но е изгодно за тези критици. Тези хора са натегачи пред Запада, това им е произходът. Те искат да доложат на Запада, че който мисли, че картината не е черно-бяла, е агент на Путин. Това е чудовищна глупост", коментира Райчев в предаването "Политически некоректно" по БНР.

"Това не е путинска пропаганда, а мнението на русофилска нация, каквато България е, и тя има по-сложно отношение към Русия... Свободата на словото се оказва агентурно. При Путин тече точно същото, само че в обратната посока".

Според социолога "Владимир Путин е причинил голяма беля най-вече на своя народ, защото столетното усилие на Русия да бъде европейска страна вече е затворено, а това прави страната лесна жертва на Китай и на Иран".

"Да допуснем, че руснаците окупират Украйна и я подчинят. Какво получаваме? Афганистан. Само че с огромен размер и то близо до нашата столица. Перманентен тероризъм. Да допуснем, че Украйна се раздели на две - това е моделът "Виетнам". Тоест, само някакъв мир при някакви условия е изход, за да започне някаква нормализация. Путин няма печеливш ход, това е проблем. Да си представим, че той губи войната. Ще започне разпад на Русия. Разпадът на Русия, за разлика от разпада на Украйна, е много страшно нещо. Това са 6000 ядрени заряда, които ще попаднат кой знае в кого. Това е опасно за света истински".

Най-опасният процес за България е поляризацията - както при темата за Covid, така и при тази за Русия. Политическите партии ще се възползват от това. Много неприятни партии ще оглавят двете страни и ще се хранят една друга. Защото няма БСП без СДС и СДС без БСП, както няма Мангъров без Мутафчийски и Мутафчийски без Мангъров. Мнозинството в средата ще пострада. Страданието ще бъде, че ще трябва да избира между две неща, които не иска. Затова мълчаливото мнозинство трябва да доминира. Биполярният модел е най-лошото нещо, което може да се случи на България, защото идват тежки времена, а единството на нацията е най-главното нещо".

"Правителството беше отговор на противоречия в България от последните две години. Състави се коалиция анти-ГЕРБ и анти-ДПС. Тропосаха ѝ се два проблема, които не са свързани с този произход. И двата проблема не са отшумели и тепърва ще видим резултата от тези тенденции. От този резултат зависи съдбата на хората, които сега са на власт. Войната и хаосът с енергията са тези два проблема".
 Бензинът на кабинета ще стигне максимум до местните избори    
__ 5 __

30/05/22
13:48:11


Това правителство е абсурд да изкара целия си мандат, вероятността за това е под 10 на сто. Това мнение изрази пред БНР социологът и политически анализатор Андрей Райчев.

Той вижда максимален хоризонт на управляващите до местните избори, защото "прекалено големи са напреженията, прекалено големи са недоволствата".

"Бензинът на тази кола ще ги докара максимално до тази точка, това е крайната точка, до която могат да достигнат и това би било много голям успех за тях".

В момента не е реалистично правителството да падне.

"То няма да падне от това, че ги натискат отвънка, а от това, че ще се разложат отвътре. ГЕРБ много искат това правителство да падне, особено след ареста на Борисов. За ПП няма да има прошка, това е много злобно нещо, което направиха и ще се плати.

Те гледат как да ги свалят, но не за малко и наведнъж, а да възникне в страната нова ситуация. Кога ще възникне нова ситуация - когато започне някой да преговаря с тях, когато излязат от изолация. За ГЕРБ новата ситуация няма да бъде, че Петков не е премиер, това не е достатъчно. Това е критерият, който си поставят. И за ГЕРБ, и за ДПС главното не е падането на правителството, главното е излизането от изолация."

"Възраждане" може да стане голяма партия по сегашните критерии, но с таван около 15%.

Това са крайно недоволните хора, които са склонни да предложат на България геополитически катаклизъм от типа на 10 ноември, почти революция.

"В платната на Костадинов духат няколко неща и едно от тях е войната в Украйна. Българският народ е традиционно русофилски, той няма антируски инстинкт, напротив - инстинктът му е проруски. В момента има малка група хора, които ужасно се радват на ситуацията, така беше и по време на ваксинирането, и с всички сили през цялото време крещят "Долу Путин!", ако не говориш против Путин, значи си путинист. (...)

Перманентната истерия, която ни се предлага от тази малка група заинтересовани лица, са на път да докарат голяма група българи осъзнато да застанат на антинатовски позиции. Това е голяма грешка, тя се извършва от една група натегачи.

Тук въпросът е на нюанси на оценките за войната - Западът е напълно убеден, че украинците са снежнобели, а руснаците - предимно черни. Българите не са убедени в това. Повечето българи схващат това като вид религиозна война, която не е наша. Аз съм един от тези хора, ние не сме путинисти."

Управляващите от ПП са обещали сериозно на купища фактори, че България ще махне ветото за преговори със Северна Македония.

"Ако махнат ветото въпреки волята на коалиционните партньори и на населението, слизането им от власт е сигурно. Те се опитват да излязат от ситуацията - аз реших. Първо предложиха да се съберат при президента на консултативен съвет. Тогава казаха - парламентът, по този начин те пренасят върху опозицията отговорността. Опозицията беше в ситуация просто да гледа как се гърчат. Сега ще трябва да гласува или да не участва.

Те искат да застанат пред международните фактори, на които са им обещали и да им кажат - не сме ние виновни, а парламентът не дава. Ако пък дава - народът ще каже еди какво си за своите избраници. Защото в България има консенсус по въпроса - 80 на то от българите смятат, че ние не трябва да дадем сваляне на вето на македонците. Цената да го направиш това въпреки тяхната воля, е много голяма."

Високите цени са много голяма неприятност за управляващите

Те ще се стремят максимално да овладеят и компенсират това, но то не може да се овладее и компенсира не в български, а в световен мащаб.

"На голямо скърцане ще бъдат подложени цяла серия правителства, включително и нашето. Напрежението е икономическо, не е политическо засега. Засега не се е образувал буреносен облак и от леви, и от десни, както през лятото на 2020-а, който удари с мълния. Сега не се вижда такова нещо. Всички ще протестират, но напрежението ще е наесен".

"Някой отговаря ли на въпроса защо тази инфлация се случва? Всички сочат украинската ситуация, но това не е вярно. Причината е, че в световен мащаб се напечатаха огромно количество пари и се изпораздадоха огромно количество пари - трилиони, трилиони, и печатаха, и раздаваха. Всичкото това нали някой трябва да го плати. Това е неизбежно. Някой трябва да плати сметката за ковида. Тази истерия не може да мине безплатно. Тази идиотщина, при която престанахме да работим, започнахме да стоим вкъщи. Всичко това трябва някой да го плаща и сега ще го плащаме ние. Тази война - ситуацията в Украйна, наследява една друга идиотщина".

За спирането на газа и позицията на страната ни

Защо България трябваше да изпреварва всички и да тича напред? Единствена в Европа да се откаже от газа. Каква е причината за това? Защо всички плащат, а ние, като някакви натегачи, не плащаме? За да може нашият ръководител да ходи из Европа и да вика - ето, аз съм големият борец. Никаква друга изгода няма. Ние сме средна страна и трябва да гледаме да не се пъчим много напред. Ние не сме в положението на Полша.
 Андрей Райчев: България без Европа е изключително лошо място    
__ 6 __

18/12/22
18:05:02
"България много се различава от Европа по темите за войната и мира, за "зеленото" и за ЛГБТ. Това е ценностно разминаване, фундаментално различие! Но България не може да си позволи остра политика по тези теми, защото няма да ни разберат и ще изглеждаме в техните очи като "троянски кон" и ще бъдем низвергнати. Това каза в предаването "Политически НЕкоректно" с Петър Волгин по БНР социологът Андрей Райчев.

България е лоялен съюзник на НАТО.

Не че обичаме особено НАТО, но българинът съзнава ясно, че без това НАТО няма как. Със сигурност България е една от най-проевропейските страни, но няма как, разминаваме се. България трябва да е по-ниска от тревата, защото, ако блесне това ценностно различие, ще ни изхвърлят. България без Европа е изключително лошо място. За три месеца ще се мутризира, ще се появят новите олигарси, които са си чисти бандити, ще се появят силови групировки.

Политиците у нас говорят неискрено по тези теми или не говорят, но има само една зона, където свободно може да се говори: Можеш да кажеш, че Бойко Борисов или Кирил Петков е мошеник. И това няма да направи впечатление на никого. Но не можеш да кажеш, че Володимир Зеленски е мошеник? Не, край! Получаваме абсурда, при който можем да обиждаме собствените си ръководители, но не можем да обиждаме някой чужд ръководител. Това е истински парадокс. Това е автоцензура, свързана с едно двусмислено положение на България, в което тя е в Европа.

Европа е пълна с консенсуси, но няма цели.

"Голямата жертва на войната в Украйна е Европа. ... Няма политика и се е самообрекла на загуба, каквото и да се случи. Виждаме само реакция, а реакцията е поведението на жертвата. ... Европа е 600 млн. души и не може да си направи армия ли? Без армия е придатък на Вашингтон. Трябва да се поляризира, а не да върви по зелено-либералния консенсус. ЕС трябва да престане да бъде договор между Германия и Франция, а да бъде отношение между 300 млн. леви и 300 млн. десни".

Политическата ситуация у нас

До предсрочни избори през март нищо няма да се промени, до септември - да. Политиците трябва да прекратят сатанизацията помежду си. Това развращава и хората.

Символични са опитите за правителство с първите два мандата. Донякъде това е предизборно, но не в лош смисъл, показват, че имат силни и компетентни хора. ... Не очаквам нищо, освен омръзнали на хората дрязги.
 Покрай паметника пак повеждаме война с миналото - тя е без изход    
__ 7 __

11/03/23
16:24:17
За Паметника на Съветската армия: Ние сега в момента повеждаме пак война за миналото. Това е важна война, но това е война. Тъй като няма изход - миналото не можеш да го промениш.

За отражението му върху изборния резултат: Това намалява електората на ПП и мобилизира левите. За ГЕРБ по-важното е ПП да спадне, отколкото те да спечелят проценти. За ДБ е много изгодно - това е тяхна фиксация в този паметник много отдавна.

За изборната кампания: Няма да се изостри. Няма козове, които да извадят, аргументите са казани, сблъсъкът е от 2020 г.

За президента: Ако има начин да възкресят левицата като могъща сила с милион гласоподаватели, това е импийчмънт на Радев. Когато излезе от президентството и се обърне към своите поддръжници, той ще получи класическия ляв милион.

За правителство след вота: Ако първи са ГЕРБ, ПП при никакви обстоятелства няма да ги поддържа. Ако ГЕРБ са втори - почти сигурно е, че ще имаме правителство.

За малките партии около бариерата: Изненадата ще е и да не влязат трите, и да влязат трите. Аз виждам шансове за Левицата и за Слави Трифонов. Не виждам толкова шансове за Възход, но може да греша.
 
  Задай въпрос, добави коментар >>> Отвори формата за текст    
 
Избери оценка:   2 3 4 5 6    
 
  Брой посещения:  988       Гласували:  0     Оценка:  0.00                Последна редакция:   16/04/21