Ресурсбук България. Събитие / обява

Италия спечели Евро 2020

Националният отбор на Италия спечели вчерашния финал на Евро 2020. Селекцията на Роберто Манчини победи тима на Англия след инфарктен мач, чийто победител стана ясен след дузпи.

"Адзурите" надвиха "Трите лъва" пред 60 000 души точно на "Уембли", като това поражение още дълги години ще бъде истински кошмар за всички симпатизиращи на островитяните.

Редовното време завърши при равенство 1:1 с голове на Люк Шоу (още във втората минута) и на Лео Бонучи. През допълнителни 30 минути, през които нямаше някои по-запомнящи се моменти.

Джанлуиджи Донарума отрази дузпи на Санчо, Рашфорд и Букайо Сака. Така стражът с №21 компенсира пропуските на сънародниците си Белоти и Жоржиньо, за да донесе безмерната радост за всички фенове на италианския футбол.